TNPW080526R7BEEA
Mfr.Part #
TNPW080526R7BEEA
Description
RES 26.7 OHM 0.1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Resistance :
26.7Ohms
Case Code (Imperial) :
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
125mW
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
2.0066mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Composition :
Thin Film
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW080526R7BEEA
Vishay / Dale TNPW080526R7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 26.7Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C