TNPW080526K7DEEA
Mfr.Part #
TNPW080526K7DEEA
Description
RES 26.7K OHM 0.5% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
26.7kOhms
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW080526K7DEEA
Vishay / Dale TNPW080526K7DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 26.7kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C