TNPW080524K9BHTA
Mfr.Part #
TNPW080524K9BHTA
Description
RES 24.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
24.9kOhms
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW080524K9BHTA
Vishay / Dale TNPW080524K9BHTA
TNPW Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C