TNPW080524K6BECN
Mfr.Part #
TNPW080524K6BECN
Description
RES 24.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Military
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
125mW
Resistance :
24.6kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW080524K6BECN
Vishay / Dale TNPW080524K6BECN
TNPW Series, Thin Film, 24.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C