TNPW080524K3DHTA
Mfr.Part #
TNPW080524K3DHTA
Description
RES 24.3K OHM 0.5% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Feature :
Military
Resistance :
24.3kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW080524K3DHTA
Vishay / Dale TNPW080524K3DHTA
TNPW Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~125°C