TNPW080523R2BEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW080523R2BEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 23.2 OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Length :
2.0066mm
Supplier Device Package :
Resistance :
23.2Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Width :
1.2446mm
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Height :
558.8μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW080523R2BEEN
Vishay / Dale TNPW080523R2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C