TNPW080523K7BETY
Mfr.Part #
TNPW080523K7BETY
Description
RES 23.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Series :
TNPW
Case Code (Metric) :
Length :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Weight :
5.499807mg
Height :
400μm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
100V
Width :
1.2mm
Resistance :
23.7kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW080523K7BETY
Vishay / Dale TNPW080523K7BETY
TNPW Series, Thin Film, 23.7kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C