TNPW080522R6BEEN
Mfr.Part #
TNPW080522R6BEEN
Description
RES 22.6 OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Resistance :
22.6Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.2446mm
Length :
2.0066mm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW080522R6BEEN
Vishay / Dale TNPW080522R6BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.6Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C