TNPW080522R0BEEN
Mfr.Part #
TNPW080522R0BEEN
Description
RES 22 OHM 0.1% 1/8W 0805
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
Not
Published :
Resistance :
22Ohms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Width :
1.2446mm
Length :
2mm
13 Weeks
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
1.25mm
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW080522R0BEEN
Vishay / Dale TNPW080522R0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 22Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C