TNPW080521K5FHTA
Mfr.Part #
TNPW080521K5FHTA
Description
RES 21.5K OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW
Resistance :
21.5kOhms
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW080521K5FHTA
Vishay / Dale TNPW080521K5FHTA
TNPW Series, Thin Film, 21.5kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C