TNPW080521K0BECN
Mfr.Part #
TNPW080521K0BECN
Description
RES 21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
21kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW080521K0BECN
Vishay / Dale TNPW080521K0BECN
TNPW Series, Thin Film, 21kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C