TNPW080520K5FHTA
Mfr.Part #
TNPW080520K5FHTA
Description
RES 20.5K OHM 1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
20.5kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW080520K5FHTA
Vishay / Dale TNPW080520K5FHTA
TNPW Series, Thin Film, 20.5kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C