TNPW0805200RFETA
Mfr.Part #
TNPW0805200RFETA
Description
RES 200 OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thin Film
Width :
1.2mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
125mW
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
150V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
200Ohms
Length :
2mm
Tolerance :
±1%
Weight :
5.499807mg
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW0805200RFETA
Vishay / Dale TNPW0805200RFETA
TNPW Series, Thin Film, 200Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C