TNPW0805200KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0805200KDEEA
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/8W 0805
Supplier Device Package :
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Resistance :
200kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW0805200KDEEA
Vishay / Dale TNPW0805200KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 200kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C