TNPW08051K64BEEN
Mfr.Part #
TNPW08051K64BEEN
Description
RES 1.64K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Resistance :
1.64kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW08051K64BEEN
Vishay / Dale TNPW08051K64BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.64kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C