TNPW08051K62BHTA
Mfr.Part #
TNPW08051K62BHTA
Description
RES 1.62K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
1.62kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW08051K62BHTA
Vishay / Dale TNPW08051K62BHTA
TNPW Series, Thin Film, 1.62kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C