TNPW08051K50BEEN
Mfr.Part #
TNPW08051K50BEEN
Description
RES 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Stock
990
In Stock :
990
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
2012
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
150V
Weight :
5.499807mg
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
125mW
Resistance :
1.5kOhms
Height :
558.8μm
Mount :
Surface Mount
Width :
1.2mm
Datasheets
TNPW08051K50BEEN
Vishay / Dale TNPW08051K50BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.5kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C