TNPW08051K30BETY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW08051K30BETY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.3kOhms
Datasheets
TNPW08051K30BETY
Vishay / Dale TNPW08051K30BETY
TNPW Series, Thin Film, 1.3kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C