TNPW08051K10FHTA
Mfr.Part #
TNPW08051K10FHTA
Description
RES 1.1K OHM 1% 1/8W 0805
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
1.1kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Power Rating :
125mW
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Depth :
1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW08051K10FHTA
Vishay / Dale TNPW08051K10FHTA
TNPW Series, Thin Film, 1.1kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C