TNPW08051K07BYEA
Mfr.Part #
TNPW08051K07BYEA
Description
RES 1.07K OHM 0.1% 1/8W 0805
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
1.07kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW08051K07BYEA
Vishay / Dale TNPW08051K07BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.07kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C