TNPW08051K04BETA
Mfr.Part #
TNPW08051K04BETA
Description
RES 1.04K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
1.04kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW08051K04BETA
Vishay / Dale TNPW08051K04BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.04kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C