TNPW08051K02BYTA
Mfr.Part #
TNPW08051K02BYTA
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/8W 0805
Series :
TNPW
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Feature :
Military
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
1.02kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW08051K02BYTA
Vishay / Dale TNPW08051K02BYTA
TNPW Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C