TNPW08051K02BEEA
Mfr.Part #
TNPW08051K02BEEA
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/8W 0805
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
75V
Max Power Dissipation :
125mW
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
2mm
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Width :
1.2446mm
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Supplier Device Package :
Resistance :
1.02kOhms
Datasheets
TNPW08051K02BEEA
Vishay / Dale TNPW08051K02BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C