TNPW080519K3BEEA
Mfr.Part #
TNPW080519K3BEEA
Description
RES 19.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Series :
TNPW e3
Length :
2.0066mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Weight :
5.499807mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
19.3kOhms
Max Power Dissipation :
125mW
Height :
558.8μm
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Width :
1.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW080519K3BEEA
Vishay / Dale TNPW080519K3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.3kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C