TNPW0805191RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0805191RBEEN
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
2.0066mm
Resistance :
191Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Height :
558.8μm
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
125mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
1.2446mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0805191RBEEN
Vishay / Dale TNPW0805191RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 191Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C