TNPW080518K7FETA
Mfr.Part #
TNPW080518K7FETA
Description
RES 18.7K OHM 1% 1/8W 0805
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Resistance :
18.7kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW080518K7FETA
Vishay / Dale TNPW080518K7FETA
TNPW Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C