TNPW0805189KBETA
Mfr.Part #
TNPW0805189KBETA
Description
RES 189K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Published :
Weight :
5.499807mg
Height :
450μm
Power Rating :
125mW
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
189kOhms
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Radiation Hardening :
No
Width :
1.2mm
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
150V
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
2mm
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0805189KBETA
Vishay / Dale TNPW0805189KBETA
TNPW Series, Thin Film, 189kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C