TNPW0805182RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0805182RBEEN
Description
RES 182 OHM 0.1% 1/8W 0805
No
Published :
Length :
2.0066mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Power Rating :
125mW
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
182Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
1.2446mm
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0805182RBEEN
Vishay / Dale TNPW0805182RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 182Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C