TNPW0805182KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0805182KBYEA
Description
RES 182K OHM 0.1% 1/8W 0805
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
182kOhms
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW0805182KBYEA
Vishay / Dale TNPW0805182KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 182kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C