TNPW0805182KBHTA
Mfr.Part #
TNPW0805182KBHTA
Description
RES 182K OHM 0.1% 1/8W 0805
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
182kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW0805182KBHTA
Vishay / Dale TNPW0805182KBHTA
TNPW Series, Thin Film, 182kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C