TNPW080517R8FHEA
Mfr.Part #
TNPW080517R8FHEA
Description
RES 17.8 OHM 1% 1/8W 0805
Tolerance :
±1%
Resistance :
17.8Ohms
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW080517R8FHEA
Vishay / Dale TNPW080517R8FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.8Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C