TNPW080517R4BEEA
Mfr.Part #
TNPW080517R4BEEA
Description
RES 17.4 OHM 0.1% 1/8W 0805
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
2.0066mm
Number of Pins :
Thin Film
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
125mW
Published :
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
17.4Ohms
Width :
1.2446mm
Datasheets
TNPW080517R4BEEA
Vishay / Dale TNPW080517R4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.4Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C