TNPW080517K8BETA
Mfr.Part #
TNPW080517K8BETA
Description
RES 17.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
17.8kOhms
Power Rating :
125mW
Series :
TNPW
Height :
558.8μm
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
1.2446mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
2.0066mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW080517K8BETA
Vishay / Dale TNPW080517K8BETA
TNPW Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C