TNPW080517K8BECN
Mfr.Part #
TNPW080517K8BECN
Description
RES 17.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Feature :
Military
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Resistance :
17.8kOhms
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW080517K8BECN
Vishay / Dale TNPW080517K8BECN
TNPW Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C