TNPW080517K4BHTA
Mfr.Part #
TNPW080517K4BHTA
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Supplier Device Package :
Resistance :
17.4kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW080517K4BHTA
Vishay / Dale TNPW080517K4BHTA
TNPW Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C