TNPW0805178RBETA
Mfr.Part #
TNPW0805178RBETA
Description
RES 178 OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.2446mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Military
Length :
2.0066mm
Resistance :
178Ohms
Published :
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
No
Height :
558.8μm
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW0805178RBETA
Vishay / Dale TNPW0805178RBETA
TNPW Series, Thin Film, 178Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C