TNPW0805178KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0805178KBEEN
Description
RES 178K OHM 0.1% 1/8W 0805
Thin Film
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2.0066mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
2
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
178kOhms
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Width :
1.2446mm
Case Code (Metric) :
TNPW e3
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0805178KBEEN
Vishay / Dale TNPW0805178KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 178kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C