TNPW080516K9BHEA
Mfr.Part #
TNPW080516K9BHEA
Description
RES 16.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
AEC-Q200
Depth :
1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Resistance :
16.9kOhms
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2mm
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW080516K9BHEA
Vishay / Dale TNPW080516K9BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 16.9kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C