TNPW080516K9BEEN
Mfr.Part #
TNPW080516K9BEEN
Description
RES 16.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Stock
176
In Stock :
176
No
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
2012
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
1.2446mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
125mW
Ratings :
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Published :
2007
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.25mm
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
16.9kOhms
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
150V
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
TNPW080516K9BEEN
Vishay / Dale TNPW080516K9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 16.9kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C