TNPW080516K4BETY
Mfr.Part #
TNPW080516K4BETY
Description
RES 16.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
150V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
16.4kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
Power Rating :
125mW
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
155°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW080516K4BETY
Vishay / Dale TNPW080516K4BETY
TNPW Series, Thin Film, 16.4kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C