TNPW0805167RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0805167RBHEA
Description
RES 167 OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
167Ohms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0805167RBHEA
Vishay / Dale TNPW0805167RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 167Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C