TNPW0805160KBXEA
Mfr.Part #
TNPW0805160KBXEA
Description
RES 160K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power Rating :
125mW
Contact Plating :
Tin
Resistance :
160kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW0805160KBXEA
Vishay / Dale TNPW0805160KBXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 160kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C