TNPW080515K0BEEN
Mfr.Part #
TNPW080515K0BEEN
Description
RES 15K OHM 0.1% 1/8W 0805
0805 (2012 Metric)
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
15kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Published :
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated :
150V
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Width :
1.2446mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
100V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Thin Film
Length :
2mm
Military Standard :
Not
Weight :
5.499807mg
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW080515K0BEEN
Vishay / Dale TNPW080515K0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 15kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C