TNPW080514K7BETA
Mfr.Part #
TNPW080514K7BETA
Description
RES 14.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Non-RoHS Compliant
Depth :
1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Military
Width :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
125mW
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
14.7kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
2mm
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW080514K7BETA
Vishay / Dale TNPW080514K7BETA
TNPW Series, Thin Film, 14.7kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C