TNPW080514K5BEEA
Mfr.Part #
TNPW080514K5BEEA
Description
RES 14.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
14.5kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
150V
Voltage - Rated DC :
75V
0805 (2012 Metric)
Height :
450μm
Length :
2mm
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Width :
1.25mm
Datasheets
TNPW080514K5BEEA
Vishay / Dale TNPW080514K5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 14.5kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C