TNPW0805143KBETA
Mfr.Part #
TNPW0805143KBETA
Description
RES 143K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Width :
1.2446mm
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
143kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Length :
2.0066mm
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0805143KBETA
Vishay / Dale TNPW0805143KBETA
TNPW Series, Thin Film, 143kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C