TNPW080513R2DHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW080513R2DHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 13.2 OHM 0.5% 1/8W 0805
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
125mW
Number of Pins :
2
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
13.2Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
TNPW e3
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Datasheets
TNPW080513R2DHEA
Vishay / Dale TNPW080513R2DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 13.2Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C