TNPW080513R2DEEA
Mfr.Part #
TNPW080513R2DEEA
Description
RES 13.2 OHM 0.5% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
13.2Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.5%
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW080513R2DEEA
Vishay / Dale TNPW080513R2DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 13.2Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C