TNPW080513K5BETA
Mfr.Part #
TNPW080513K5BETA
Description
RES 13.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated :
150V
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
13.5kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
0805 (2012 Metric)
Published :
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW080513K5BETA
Vishay / Dale TNPW080513K5BETA
TNPW Series, Thin Film, 13.5kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C