TNPW080513K0BETY
Mfr.Part #
TNPW080513K0BETY
Description
RES 13K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Resistance :
13kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
0805 (2012 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
150V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
155°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW080513K0BETY
Vishay / Dale TNPW080513K0BETY
TNPW Series, Thin Film, 13kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C